Akademia Skutecznego Rodzica – Edycja 2018/2019

Drodzy nauczyciele !
19 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, odbyła się inauguracja cyklu konferencji popularnonaukowych. Projekt ten to Akademia Skutecznego Rodzica – Edycja 2018/2019.
W spotkaniu wzięli udział rodzice dzieci z różnych szkół z terenu Szczecina, nauczyciele oraz zaproszeni goście z Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Szczecinie, Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, a także dyrektorzy szkół z terenu miasta, pracownicy Kliniki Dilige zajmującej się wszechstronną pomocą terapeutyczną dla dzieci i dorosłych. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Jan Nikołajew, który wprowadził uczestników w istotę zajmowania się dzieckiem jako podmiotem naszych działań, przede wszystkim w kontekście socjalizacji pierwotnej i wtórnej oraz konieczności dawania przykładu i zaszczepiania wartości niesionych, np. przez wielopokoleniowość w rodzinie.
W kolejnej części spotkania dr n. med. Monika Mak – kierownik Samodzielnej Pracowni Psychologii Klinicznej w Klinice Psychiatrii PUM – w bardzo ciekawym wykładzie o „Motywowaniu dzieci do nauki i odrabiania zadań domowych z elementami mindfulness” przybliżyła tematykę motywacji, organizowania i stosowania pochwał, które mogą w skuteczny sposób pomóc w wypracowaniu długofalowej optymalnej realizacji obowiązków szkolnych. Zwróciła również uwagę na to, że odpowiednie uwolnienie umysłu od rzeczy, które nie są istotne pomaga w doskonaleniu percepcji oraz pozyskaniu głębokiej wiedzy w procesie kształcenia.
Mamy nadzieję, że wezmą Państwo udział w kolejnych spotkaniach przygotowanych przez Szkołę i powiadomią o nich rodziców swoich wychowanków. Najbliższy temat to „Moje dziecko w klasie integracyjnej”. Prelegentem będzie p. mgr Joanna Agapow – terapeuta i diagnosta CPP w Szczecinie – 23.11.2018 r., godzina 16.30, natomiast 14.12.2018 r. o godzinie 16.30 p. dr hab., prof. US Barbara Ostapiuk (logopeda, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego) opowie nam o tym „Jak wspierać dziecko z wadą wymowy”.
Zapraszamy serdecznie do zapisów pod numerem telefonu 91 433 29 24.”

 

Facebook
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial