SAMORZĄDOWE MAGNOLIE W AKCJI

To dopiero początek wspaniałej przygody pod hasłem Samorządne Magnolie. W poniedziałkowy poranek 22 maja 2017 roku w czytelni Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinie rozpoczęliśmy cykl zabaw integracyjnych mających na celu wypracowanie wspólnych działań samorządowych szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Szczecin.
Wprowadzenie do naszego spotkania przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach , którzy zaprezentowali stworzoną przez siebie aplikację z doradztwa zawodowego. Wszystkich, którzy pragną poznać swoje predyspozycje zawodowe oraz zaplanować przyszłą karierę zapraszamy na stronę https://newway.edu.pl/
Działo się … najpierw tworzyliśmy gniazdo dla zbłąkanego jajka, tylko jedna grupa nie obroniła przyszłej jaskółki .Wszystkie inne ptaki wyfruną w odpowiednim czasie na wolność .Emocji nie brakowało również przy tworzeniu najwyższej wieży , każda grupa dysponowała pięcioma rurkami i modeliną, zadanie wymagało od nas współpracy oraz pomysłowości…udało się wyśmienicie.
Nadszedł czas posiłku, nie było łatwo zrobić : Bukiet owoców, Pocieszne drugie śniadanie czy Wesołe kanapki , ponieważ każda grupa wylosowała 5 z przygotowanych 20 produktów. Mieliśmy 10 cukierkowych monet i udało się kupić od innych potrzebne artykuły. Niektóre grupy zakończyły zadanie, podwajając swoje fundusze. Wszystkie posiłki były fantastyczne i w ciągu 20 minut po wesołych ciastkach owsianych z gruszką i rukolą oraz innych smakołykach nie było śladu.
Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy kolejne zadania. Jedna z grup wypracowała logo naszej grupy i nadała jej nazwę Samorządowe Magnolie, druga grupa przygotowała gazetkę w postaci mapy myśli relacjonującą nasze spotkanie, natomiast trzecia grupa wypracowała plan przyszłego spotkania we wrześniu.
I jak tu nie kochać młodzieży , kiedy jest twórcza, uśmiechnięta i pełna zapału do pracy…wystarczy tylko podać im dłoń i zaprosić do wspólnego działania.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 41, Gimnazjum nr 43, Zespołowi Szkół nr 1, Gimnazjum nr 34, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej 1 stopnia, Zespołowi Szkół nr 16 za podjęcie nowego wyzwania.
Znajdziecie nas na facebooku w grupie Samorządne Magnolie, zapraszamy wszystkich, którzy pragną zmieniać otaczająca nas rzeczywistość.

Koordynatorzy projektu
Dagmara Lewartowska , trener aktywizacji samorządności, doradca zawodowy, polonista, doradca metodyczny
Renata Majewska, coach, pedagog, trener aktywizacji samorządności, doradca zawodowy, doradca metodyczny

Facebook
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial